İmplant Tedavisi

İMPLANTOLOJİ


Dişlerimiz sadece çiğnememizi değil, konuşmamızı, görünüşümüzü hatta sosyal karizmamızı da etkiler.Günümüzde diş kayıplarının telafisi için kalıcı, işlevsel, estetik çözümler bulunmaktadır. İmplant uygulamaları ile yapılan protezler hem estetik olarak doğal diş gibi gözükmekte, hem de fonksiyon esnasında kendi dişiniz gibi hissetmenize olanak vermektedir.

Günümüzde her alanda olduğu gibi diş hekimliğini de uzak doğu menşeli düşük kaliteli malzemeler etkisi altına almıştır. Özel Dentipol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak kliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü(WHO) ve American Dental Association(ADA) onayı bulunmayan hiçbir malzeme kullanılmamaktadır. Kliniğimizde kullanılan Implant markaları şunlardır:

• I.T.I(Strauman)
• ASTRA
• BioHorizon
• Xive

Kliniğimizde implant tedavilerine ÖMÜR BOYU GARANTİ veriyoruz. Bu implant markalarının hepsi uluslar arası bilimsel araştırmalar ile sınanmış ve güvenilirlikleri kanıtlanmış markalardır.

Implant; köprü ve total protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonuna imkan verir. Yüzde doğal bir görünüm ve doku desteği sağlar. Çene kemiğindeki rezorpsiyonu (kemik erimesi) engellediği için yumuşak dokuları kendi dişleriniz gibi destekler ve yüzdeki kırışıklıkları dolayısıyla yaşlı görünümü engeller, daha genç bir görünüm sağlar.

implant yerine klasik köprü protezi yapılması için komşu dişlerin kesilmesi gerekmektedir. Bu durumda komşu dişlerin en sağlam tabakası olan mine dokusu kesilerek köprü yapılması gerekecektir. Bunun yanında eksik olan dişlerin taşıması gereken yükler de mevcut köprü ayağı olan dişler tarafından taşınmak durumunda kalacaktır. Hem en sağlam tabakası kesilen hem de ekstra yük taşımak zorunda kalarak köprü ayağı olan dişler bir süre sonra problemler ile karşınıza çıkacak ve kısa sürede kaybedilecektir. Eksik dişiniz bir tane iken üçe çıkmış olacaktır. Implant uygulamaları ile bu problemlerin önüne geçmek mümkündür. Komşu dişlere hiç dokunulmadan sadece eksik diş yerine implant yerleştirerek fonksiyon ve estetiğiniz tamamlanabilmektedir.

İster tek diş, isterse birden fazla diş eksikliğinde eğer implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik varsa, implant destekli protezler uygulanabilir. İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan titanyum yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Var olan kemiğin kalitesi de implant başarısını etkileyen faktörlerden birisidir. Ayrıca tedaviden önce ve implant ağızda kaldığı sürece dişetlerinin ve komşu dişlerin tamamen sağlıklı olması gerekmektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş limiti yoktur.

 


 

 


Dentipol Ailesi olarak ağzınızı ve dişlerinizi görmeden tedavi ile ilgili fiyatlandırma yapmayı uygun bulmuyoruz. Her hastaya yapılan tedavi o hastaya özgüdür. Kliniğimize geldiğiniz zaman ilk muayeneniz ve gerekli radyografik incelemeler yapılıp, alternatif tedavi seçenekleri, maliyetleri ve ödeme koşulları size detaylı olarak anlatılacaktır.