Estetik Diş Hekimliği

Porselen Dolgular (İnley - Onley); Kanal tedavisi, çürük ve travma gibi etkenlere bağlı olarak dişlerde oluşan madde kaybını, dişin sadece eksik olan kısımlarını tamamlayacak biçimde restore eden laboratuvarda porselenden hazırlanmış bir çeşit dolgudur. Porselen dolgular çok fazla madde kaybı olan ve dişin tümden küçültülerek kuron uygulaması gerektiren durumlarda sağlıklı diş dokusunu korumak amaçlı geliştirilmiş bir dolgu yöntemidir. Daha estetik ve sağlam olduğundan amalgam dolguların yerine tercih edilmektedir. 

 

Zirkonyum Porselen Sistemleri 
Bu sistemde metal yerine zirkonyum alt yapıdan faydalanılmaktadır. Zirkonyum beyaz renktedir ve yüksek çiğneme kuvvetlerine dayanabilmektedir. Özellikle arka bölgede tam bir estetik başarı sağlanabilmektedir. Bu sistemin en büyük avantajı artık uzun köprülerde de metal olmadan sadece estetik materyaller ile en iyi sonucu almaya imkan vermesidir. 

Zirkonyum Alt Yapılı Restorasyonlar  
Bu sistemde metal yerine yapı malzemesi olarak zirkonyum kullanılır. Yapılan çalışmalar diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumluluğu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek performansın elde edildiğini göstermiştir. Zirkonyum akıllı seramiklerle yapılan bütün tedaviler doğal dişiniz kadar doğal olurlar. 

 

EMPRESS Porselen Laminate (Lamina)
Mükemmel estetiği sağlamak amacıyla uygulanan seramik laminalar pozisyon bozukluğu olan, renklenmiş, travmaya uğramış, kırılmış ya da aşınmış, diastemalı ön dişler için koruyucu bir tedavi metodudur. 

 

EMPRESS Porselen Kuronlar  
Bu sistemde de metal alt yapı yerine empress denilen çekirdek kullanılır. Bu güçlendirilmiş bir porselen materyaldir ve mükemmel ışık yansıtma özelliği taşır. Son derece doğal, kendi orjinal dişinizmiş gibi görünen bu restorasyon bilgisayar destekli, hassas cihazlar kullanılarak, özel tekniklerle üretilir.  
Metal bulunmaması nedeniyle herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Tamamen insan vücuduna en uyumlu materyallerden biri olan Empress porselenden yapılır. 
 


Dentipol Ailesi olarak ağzınızı ve dişlerinizi görmeden tedavi ile ilgili fiyatlandırma yapmayı uygun bulmuyoruz. Her hastaya yapılan tedavi o hastaya özgüdür. Kliniğimize geldiğiniz zaman ilk muayeneniz ve gerekli radyografik incelemeler yapılıp, alternatif tedavi seçenekleri, maliyetleri ve ödeme koşulları size detaylı olarak anlatılacaktır.